Dirbame visoje Lietuvoje!

Geologiniai – geotechniniai grunto tyrimai. Kokie jų privalumai?

Kas tai?

Inžineriniai geologiniai – geotechniniai, dar kitaip vadinami IGGT, tai tyrimai, skirti gauti informacijai, apie žemės sluoksnių sandarą, jų klostymosi sąlygas, grunto fizines bei mechanines savybes ir faktorius, kurie gali turėti įtakos vykdomam statybos projektui.:

  • Sandėliams, bei logistikos centrams;
  • Kelių infrastruktūros projektams (gatvės, keliai, tiltai);
  • Energetikos projektams (vėjo jėgainės, saulės elektrinės);
  • Gyvenamiesiems būstams.

Privalumai

  • Prisideda prie pastato stabilumo 

Statant bet kokios paskirties pastatą, svarbiausia užtikrinti jo saugumą ir tvirtumą. Atlikus IGGT tyrimus, nustatoma kuriame gylyje slūgso stiprūs gruntai tinkami pamatams remti. Pagal gautus pateiktus duomenis projektuotojai gali parinkti pačius tinkamiausius pamatus esamoje teritorijoje.

  • Padeda įvertinti pastato hidrogeologines sąlygas

IGGT yra esminis faktorius, siekiant parinkti ne tik tinkamą pastato pamatų įrengimo technologiją, bet ir nustatant hidroizoliacijos poreikį rūsyje ar požeminiuose pastato ar namo aukštuose. Hidrogeologinės sąlygos apibūdina vandeningų sluoksnių buvimą arba nebuvimą, jų gylį, storį. Jeigu projektuojami statinio pamatai remsis į vandeningą sluoksnį, labai svarbu žinoti gruntinio vandens agresyvumą betonui ir tuomet atitinkamai parinkti jo charakteristikas. Šiuo atveju esminis tikslas yra užtikrinti ne tik pastato stabilumą, bet ir ilgą tarnavimo laiką.           

Apsaugo kaimyninius pastatus ir būstų gyventojus

IGGT yra ypatingai svarbūs planuojat vystyti daugiabučių arba gyvenamųjų namų kvartalus. Laiku atlikti grunto tyrimai gali prisidėti prie kitų gretimų pastatų ir būstų saugumo, numatant ir mažinant potencialias grunto išplovimo arba slinkimo rizikas.

Taigi, pristatėme jums svarbiausią informaciją, apie IGGT tyrimus. Tikimės, kad šios žinios jums bus naudingos. Mūsų įmonėje dirba ilgametę patirtį turintys specialistai, kurie teikia tik aukščiausios kokybės paslaugas. Susisiekime ir aptarkime jūsų lūkesčius. 

https://www.ukzinios.lt/gyvenimas/aktualijos/31077-geologiniai-geotechniniai-grunto-tyrimai-kokie-ju-privalumai

© 2024 Ingeo