Dirbame visoje Lietuvoje!

Geologiniai tyrimai. Kada jie būtini?

Inžineriniai geologiniai-geotechniniai tyrimai (trump. IGGT) yra skirti gauti informacijai, apie žemės sluoksnių sandarą, vykstančius procesus ir kitus veiksnius, kurie gali turėti įtakos vykdomam statybos projektui. Kyla klausimas, kada geologiniai tyrimai yra būtini? 

Privalumai

Padeda įvertinti hidrogeologines sąlygas

Geologiniai tyrimai yra esminis faktorius, siekiant parinkti ne tik tinkamą pastato pamatų įrengimo technologiją, bet ir nustatant hidroizoliacijos poreikį rūsyje ar požeminiuose pastato ar namo aukštuose. Hidrogeologinės sąlygos nusako vandeningų sluoksnių buvimą arba nebuvimą, jų gylį, storį. Jeigu projektuojami statinio pamatai remsis į vandeningą sluoksnį, labai svarbu kokiame gylyje vanduo nusistovėjo, kokia jo kitimo amplitudė ir atskirais atvejais ar gruntinis vanduo agresyvus betonui, pagal šiuos parametrus galima atitinkamai parinkti betono charakteristikas.

Prisideda prie pastato stabilumo 

Statant bet kokios paskirties pastatą, svarbiausia užtikrinti jo saugumą. Atlikus IGGT tyrimus, nustatoma kuriame gylyje slūgso stiprūs gruntai tinkami pamatams remti. Pagal gautus pateiktus duomenis konstruktoriai gali parinkti tinkamiausius pamatų tipus ir reikiamą jų gylį statomo statinio teritorijoje.

Apsaugo šalia esančius pastatus

Geologiniai tyrimai yra ypatingai svarbūs planuojat vystyti daugiabučių arba gyvenamųjų namų kvartalus. Laiku atliktas geologinis tyrimas gali prisidėti prie kitų gretimų pastatų ir būstų saugumo, numatant ir mažinant potencialias grunto išplovimo arba slinkimo rizikas.

Kokiais atvejais geologiniai tyrimai pastatui yra privalomi?

Svarbu paminėti, kad pagal Statybos techninį reglamentą STR 1.04.02:2011 IGGT tyrimus privaloma atlikti prieš statant bet kokios paskirties ypatingą ar neypatingą statinį. Jis nėra privalomas nesudėtingiems statiniams iki 80 m^2 bei vienbučiams ar dvibučiams gyvenamiesiems namams, tačiau atsižvelgiant į patirtį ir Lietuvos paviršiaus kaičias geologines sąlygas, labai dažnai silpni gruntai sutinkami giliau nei projektuojami standartiniai pamatai. Taip pat geologinis tyrimas privalomas, kai yra rengiami rekonstravimo, kapitalinio remonto tvarkybos darbų projektai.

https://kaunieciams.lt/geologiniai-tyrimai-kada-jie-butini/

© 2024 Ingeo