Dirbame visoje Lietuvoje!

Poliniai pamatai: kas tai ir kada juos rinktis?

Pamatai viena iš svarbiausių statinio dalių, ant jų remiasi jūsų pastatas, todėl būtina juos pasirinkti teisingai. Pamatų yra pačių įvairiausių, tačiau šiuo metu Lietuvoje žmonės dažniausiai renkasi statyti namus ant polių. Šiame straipsnyje sužinosite viską apie šią pamatų rūšį.

Kada rinktis polinius pamatus?

VGTU docentė Danutė Sližytė teigė, kad prieš pasirenkant pamatus visada būtina statybų aikštelėje pasidaryti inžinerinius-geologinius tyrimus: „Paprastam žmogui reiktų įsisavinti, kad daug naudingiau yra pasidaryti tyrimus ir su jais eiti pas konstruktorių. Kartais būna taip, kad žmogus sako, jog noriu tokių pamatų ir viskas. Taip negalima rinktis.“

Polinius pamatus reikia rinktis tada, kai pagrindas, ant kurio bus statomas namas, yra per silpnas. Anot D. Sližytės, visų pirma reikia išsiaiškinti, ar netinka paprasti juostiniai seklieji pamatai, kurie beveik visada bus pigesni už polinius.

„Poliniai pamatai renkami tada, kai pagrindas yra per silpnas, reikia nuleisti apkrovas žemiau, į giliau esančius stipresnius gruntus. Jeigu stipresnių gruntų nėra, tada, kad apkrovos būtų gruntui perduodamos per trintį“, – sakė D. Sližytė.

Polinių pamatų rūšys

Pagrindinės polinių pamatų rūšys yra dvi: gręžtiniai ir spraustiniai. Kiekviena ši rūšis turi keletą skirtingų įrengimo tipų: „Pati paprasčiausias gręžtinio pamato rūšis yra kai grunte išgręžiama skylė, įdedamas armatūrinis karkasas ir tada viskas užpilama betonu“, – pasakojo D. Sližytė.

Jei po gruntu yra vandens, paprasto gręžtinio polio nepadarysi. Tada naudojama pastovaus sraigtinio gręžimo technologija. Grunte gręžiama skylė su specialiu grąžtu, kurio viduryje įmontuotas vamzdis. Traukiant grąžtą per vamzdį yra tiekiamas betonas, todėl skylė būna iškart užbetonuojama ir tai neleidžia sienutėms išgriūti.

https://www.manonamai.lt/lt/kiemas/g-48706-poliniai-pamatai-kas-tai-ir-kada-juos-rinktis

© 2024 Ingeo