Dirbame visoje Lietuvoje!

Kodėl verta rinktis polinius pamatus?

Polių gręžimas: kaip viskas vyksta?

Niekam ne paslaptis, kad pamatai yra viena svarbiausių pastato konstrukcijos dalių, kuriai tenka ypatingai didelė apkrova. Statinio svorį prilaiko ne vien tik pamatai, bet ir apačioje esantis gruntas, tad renkantis tam tikro tipo pamatus vertėtų išsiaiškinti, ar gruntas yra pakankamai stabilus. Tam tikrais atvejais nėra galimybės įrengti juostinius ar plokštuminius pamatus, tačiau tokiose situacijose neretai pasiteisina poliu grezimas, kuris mūsų šalyje sulaukia vis didesnio populiarumo.  Poliniai pamatai Lietuvoje yra naudojami kiek daugiau nei dešimtmetį, ir per šį laikotarpį pavyko įsitikinti, jog tokia pamatų konstrukcija turi iš tiesų nemažai privalumų, kuriuos netrukus aptarsime.

Šio tipo pamatai gali būti įrengiami ir tais atvejais, kuomet kito tipo prilaikančios konstrukcijos paprasčiausiai negali būti taikomos. Polinių pamatų gręžimas gali būti pasirenkamas ir tokise situacijose, kada dėl nepakankamo grunto stabilumo kitų tipų pamatų įrengimas būtų neefektyvus ar pernelyg sudėtingas. Taip pat džiugina ir tokio tipo pamatų įrengimo sparta: darbininkai vos per vieną dieną gali įrengti iki kelių šimtų metrų tokių pamatų. Darbų eigoje yra sunaudojamas mažesnis medžiagų kiekis, taigi, tai lemia gerokai mažesnę pamatų įrengimo kainą. Jei siekiate, kad pamatų įrengimas būtų paprastesnis, greitesnis ir pigesnis, tikrai verta pagalvoti būtent apie polinių pamatų pasirinkimą.

Polinių pamatų įrengimo eiga

Polinių pamatų įrengimui yra naudojama speciali technika, kuri užtikrina greitą ir kokybišką darbų atlikimą. Prieš įrengiant tokio tipo pamatus yra numatoma, koks turi būtų polių gylis ir skersmuo, ir pagal tai yra parenkama tinkama įranga, padėsianti tinkamai atlikti numatytus darbus. Jei pasirenkami itin lengvos konstrukcijos poliniai pamatai, jie gali būti įgręžiami rankiniu būdu, tačiau tokiu atveju gruntas turėtų būti pakankamai birus. Nusprendus rinktis polinius pamatus visuomet svarbu atlikti geologinius tyrimus ir pasirinktoje vietovėje numatyti būsimas polių vietas. Tuomet specialistai paruoš pamatų projektą, ir jau tuomet bus galima imtis numatytų darbų. Polinių pamatų įrengimo principas yra ganėtinai paprastas, tačiau tokie darbai turėtų būti perleidžiami patyrusiems meistrams. Vertėtų nepamiršti, kad pamatai yra pastatą prilaikanti konstrukcija, todėl jai vertėtų skirti ypatingą dėmesį.

Pasikonsultuokite su paslaugos teikėjais

Kartais klientai patys nusprendžia, kad polių gręžimas gali būti geriausia išeitimi, ir nė nesvarsto apie kitus galimus pasirinkimus. Vis dėlto, tikrai nereikėtų skubėti apsispręsti: jei kreipsitės į patyrusius specialistus, galite būti užtikrinti, kad jie jums galės pasiūlyti optimalų sprendimą. Po konsultacijos ir atlikto geologinio tyrimo bus galima paprasčiau numatyti, kokio tipo pamatų taikymas gali būti optimaliu sprendimu, ir tuomet bus galima imtis pamatų įrengimo darbų. Pasirinkimo galimybių šiandien turime ne taip ir mažai, taigi, specialistai tikrai padės atrasti pačias palankiausias.

© 2024 Ingeo