Dirbame visoje Lietuvoje!

Gelžbetoninės kolonos, kokie yra tipai ir kokias kolonas pasirinkti geriausia?

Nėra žmogaus, kuris nebūtų susidūręs su gelžbetoninėmis kolonomis, nes jas galima rasti daugelyje pastatų konstrukcijų, kadangi jos palengvina statybų darbą. Gelžbetonis ir jo kolonos yra paprastos formos, tačiau be betoninių kolonų neįsivaizduojamos statybos. Jis naudojamas telekomunikacijoms ir energetikai. Ką reikia žinoti apie betonines kolonas?

Kokie yra betoninių kolonų tipai?

Betoniniai poliai yra universalūs. Jie gali turėti skirtingą skerspjūvį ir dizainą. Prekyboje yra apvalių, kvadratinių arba stačiakampių skerspjūvių betoninių kolonų. Konstrukcinės betoninės kolonos. Čia reikia skirti lubų kolonas ir pamatų kolonas. Kojos – surenkamos betoninės kolonos, naudojamos visų tipų betoninėse statybinėse konstrukcijose. Su prailginimo pagrindu galima integruoti apvalią arba stačiakampę kolonos armatūrą. Tai labai svarbu bendrai struktūrai, nes tai žymiai pagreitina darbą. Tokio tipo kolonos gali būti tvirtinamos prie betono, plieno ar mūro elementų naudojant įvairių tipų jungtis. Pamatų pagrindas atlieka apkrovų perkėlimo iš konstrukcijos į grunto podirvį funkciją. Pagal paskirtį kolonose įrengtos sujungimo ir tvirtinimo ant žemės sistemos.

Teleenergijos poliams priklauso telekomunikacijų stulpai, komunalinių paslaugų stulpai ir apšvietimo stulpai

Telekomunikacijų linijų tiesimui naudojami gelžbetoniniai telekomunikacijų stulpai iš vandeniui atsparaus betono. Jie pasiekia 7 ir 8,5 m. aukštį. Jie nereikalauja pamatų ir yra pigiausias būdas nutiesti telekomunikacijų linijas. Tiesiog iškaskite juos iki norimo gylio. Naudokite vieną polių, dvigubą stulpą, su atraminiu stulpu.

Elektros stulpai, arba stulpai, gaminami iš gelžbetonio. Jie buvo naudojami oro linijų kūrimui. Jų yra 10 ir 12 m. ilgių. Taip pat yra: vienpolis, bipolinis, A polius ir palaikomas stulpas. Šviestuvų stulpai yra armuoti elementai, pagaminti iš įprasto įtemptojo įtemptojo betono. Paprastai jie yra apvalūs ir stori apačioje. Iš jų gaminamos apšvietimo konstrukcijos, žaibolaidžiai ir kitos bendrosios atraminės konstrukcijos. Kai kurios rūšys turi šoninius briaunuotus paviršius.

Betoniniai poliai – ką reikia žinoti?

Surenkamojo betono konstrukcinius polius renkasi investuotojai, nes su jais galima išvengti daugelio statybos sąlygomis sunkiai atliekamų operacijų. Jie žymiai pagreitina pamatų ir lubų darbus. Jų dėka galima paspartinti darbus ir išmatuoti sutaupymą projekto įgyvendinimo metu. Telekomunikacijų stulpai yra oro, elektros ir apšvietimo linijų tiesimo pagrindas. Jie leidžia greitai ir pigiai įrengti gamybos liniją, gelžbetonines kolonas rasite čia.

Ekspertai atkreipia dėmesį į betono ir armatūros klases. Surenkamųjų strypų gamintojai dažnai siūlo gaminius, pagamintus konkretiems projektams. Svarbu užkirsti kelią armatūros korozijai apskritose kolonose ar kituose skerspjūviuose, ypač pamatų kolonų atveju.

Betoninės kolonos – į ką atkreipti dėmesį?

  • Betoninės konstrukcinės kolonos gali būti net kelių aukštų. Kiekvienas apšvietimo stulpų gamintojas leidžia pritvirtinti laikiklius prie apšvietimo stulpo šonų. Taip lengviau paremti sijas ar kabelius. Kartu su kojelėmis suformuoti cilindriniai standikliai labai palengvina surinkimą statybvietėje.
  • Investuojant verta atlikti atskirą analizę ir užsakyti surenkamas kolonas su kitokiu skerspjūviu nei nurodyta kainoraštyje. Komponentų matmenys gali būti pritaikyti prie techninių investicijų reikalavimų. Jie gali būti apvalūs, stačiakampiai arba kvadratiniai. Jiems taikomi tik siuntimo reikalavimai.
  • Daugeliu atvejų pirmenybė teikiama apvaliems arba stačiakampiams poliams su nuožulniais kraštais ir papildomais jungiamaisiais elementais, tokiais kaip inkariniai bėgiai ar sukamos jungtys. Nors jie kainuos daugiau, tačiau nereikės montavimo laikiklių, o surinkimo laikas labai sutrumpės. Taip pat padidės montuotojų saugumas. Tai tiesiogiai reiškia investuotojų santaupas.
  • https://www.gzeme.lt/2022/07/08/gelzbetonines-kolonos-kokie-yra-tipai-ir-kokias-kolonas-pasirinkti-geriausia/
© 2024 Ingeo